U Osnovnoj školi `Ivo Lola.Ribar` Labin održano 22. Gradsko natjecanje mladih HCK, na kojem je znanje odmjerilo 6 ekipa iz kategorije podmlatka, te 2 ekipe iz kategorije mladih.
Od 6 ekipa kategorije podmladak, dvije su se natjecale izvan konkurencije, što posebno pohvaljujemo kao znak velike želje i volje članova ekipe za radom i znanjima koja im ovo natjecanje pruža.
Natjecanje se održalo kroz 4 teoretska radilišta (provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te prvoj pomoći), i 2 praktična radilišta iz pružanja prve pomoći, a konačni poredak bio je sljedeći:
Kategorija podmladak: 1. mjesto: ekipa OŠ M.Vlačića Labin - 92,21 bod
2. mjesto: ekipa OŠ “I.L.Ribar” Labin - 88,06 bodova
3. mjesto: ekipa OŠ “V.Š.Pajo” Nedešćina - 82,51 bod (izvan konkurencije)
4. mjesto: ekipa OŠ “I.L.Ribar” Labin - 78,97 bodova
5. mjesto: ekipa OŠ V.Nazora Potpićan - 75,70 bodova
6. mjesto: ekipa OŠ “I.G.Kovačić” Čepić - 66,61 bod (izvan konkurencije)
Kategorija mladi (učenici SŠ M.Blažine Labin):
1. mjesto - 91,44 bodova
2. mjesto - 81,81 bod
Pobjednička ekipa podmlatka za nagradu će dobiti i trodnevni boravak u našem Ljetnom kampu prijateljstva u Tunarici, dok je nagrada ekipi mladih besplatni tečaj prve pomoći iz predmeta “Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći”, pri auto-školi.
Obje ekipe predstavljat će labinsko Gradsko društvo na Međužupanijskom natjecanju koje će se 14. travnja održati u Ogulinu. (pp)13.03.2018./09:18:43