• O portalu
  • Pravila korištenja
  • Opći uvjeti i GDPR
  • Partneri
  • Korisne informacije
  • Vrijeme
5 Portal
  • Naslovnica
  • Najčitanije
  • Vijesti
  • Istra
  • Crna kronika
  • Sport
  • Kultura
  • Gradske ćakule
  • Kontakt
×

Još jedan online trening jačanja kapaciteta projektnih partnera EU projekta RECOLOR okupio 40-ak sudionika iz Italije i Hrvatske

Otkrivanje kulturne povezanosti i razumijevanje vrijednosti umrežavanja i participativnog dizajna među projektnim partnerima bila je krovna tema prošlotjednog treninga partnera i ostalih dionika iz kulture i turizma, koji se održao u sklopu EU projekta RECOLOR, a u kojem kao partner sudjeluje i Grad Labin.

Edukaciju je organizirao partner iz Italije, Sveučilište u Bologni i to njegov Centar za napredne studije u turizmu s vanjskim suradnicima, a prisutni su se upoznali s konceptom umjetničkog krajolika između prirode, kulture i turizma te s najboljim praksama za marketinšku strategiju turističkih proizvoda koji uključuju kulturu i prirodu. Zadnje predavanje pod nazivom „Nasljeđe, mjesto i dizajn“ pripremilo je dionike za timski rad u kojem je svatko radio na svojoj pilot akciji, što je rezultiralo identificiranjem tipičnog posjetitelja destinacije, odnosno, konkretnije Parka skulptura Dubrova te stvaranjem mape posjete, odnosno vizualizacije svih etapa kroz koje osoba prolazi prije, tijekom i nakon posjete Parka.

I upravo je mapiranje potreba i želja posjetitelja, kao i problema s kojima se lokacija susreće, prvi i najvažniji korak ka kreiranju učinkovite kulturno-turističke usluge. Okupljeni dionici Grada Labina, koji su se fokusirali na svojevrsnu mini-analizu Parka skulptura Dubrova, a koja je pilot lokacija RECOLORA, činili su akteri iz kulture i turizma: Renata Kiršić i Gloria Sellan iz Udruge Mediteranski kiparski simpozij, Antonela Paliska iz TZO Sveta Nedelja, Astrid Glavičić, novoizabrana direktorica TZ Labin te Ana Černjul, viša stručna suradnica za međunarodne projekte Grada Labina.

Osim što je radna skupina identificirala tipičnog posjetitelja naše destinacije i Parka skulptura Dubrova, pozabavila se i takozvanim frustracijama; svime onime što potencijalni posjetitelj očekuje, a ne dobiva, kao i manjkavostima koje se pokušavaju „sanirati“ upravo kroz RECOLOR.

Jer, kada govorimo o uslugama, bez obzira vežu li se za djelatnost turizma, putovanja i/ili kulture, jaz u isporuci – onaj između obećanja i rezultata – pokazuje se dubljim nego što to ponekad mislimo. Ova je edukacija, između ostalih, akcentirala i nužnost participativnog djelovanja i umrežavanja različitih dionika: izuzetno je važno osigurati da svi uključeni profesionalci dijele isti skup vrijednosti, razumijevanje i predanost kako bi iskustvo koje se pruža posjetitelju premašilo njegova očekivanja. Glavna je poruka da nitko ponaosob nije problem, ali zajedničkim pristupom, metodama i alatima koji su nam na raspolaganju, možemo biti rješenje.

Projekt RECOLOR, sufinanciran sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj, provodi ovakve treninge jačanja kapaciteta projektnih partnera i pridruženih lokalnih dionika, a sve u cilju izrade zajedničke transnacionalne strategije, kao elementa lokalnih politika. Sljedeća edukacija zakazana je za kraj studenog s temom transnacionalne dimenzije krajolika umjetnosti.

Više o samom projektu možete saznati OVDJE ili u tek nedavno predstavljenom LETKU.

  • Iduća tri dana očekuje nas vrijeme koje bi bilo primjerenije mjesecu studenom

    21.01.2021
  • Rudarska ulica i dio ulice Slobode u Rapcu bez vode

    21.01.2021
  • Vikend obavijest Jedinstva

    21.01.2021
  • Grad Labin, Općine Raša i Sveta Nedelja uputili Javni poziv za uključivanje djece u program predškole

    20.01.2021
  • U DV `Kockica` u tijeku Javni poziv za upis u program predškole

    20.01.2021
  • Podrška djeci nakon traumatskih događaja

    20.01.2021
  • Nova Vas, Šušnjevica, Zatka i Pustić bez vode

    20.01.2021
  • Poruka mamama - nikad svojem prvašiću ne pišite domaću zadaću

    20.01.2021
  • Privremeno se zatvara cesta na dionici od raskrižja za plaže prema naselju Ravni

    19.01.2021
  • Objavljen novi Javni poziv za dodjelu bespovratnih potpora i subvencija Grada Labina za 2021.

    19.01.2021
  • Zbog kvara na vodovodnoj mreži bez vode naselje Letaj

    19.01.2021
  • Nadmetanje za davanje u zakup stolova na tržnici i ribarnici

    19.01.2021
  • Zbog radova - prespoja na vodovodnoj mreži bez vode naselja Bartići i Žugaj

    19.01.2021
  • Uklonjen plakat s Velikog kupatila

    19.01.2021
12345...554555

Pratite nas

Vikend akcija 21 1 - 24 1
ezgif.com-gif-maker_14
Poslovi
15189632541
1553013525bloglabinskarepublika
14804060142
1552311850pressum
1455232706probiz

O PORTALU

  • Sjedište: Slobode 63, 52 221 Rabac
  • Ured: Rudarska 1, 52 220 Labin
  • OIB: 90625517782
  • +385 52 854 033
  • +385 52 854 033
  • +385 91 130 31 80
  • autor@5portal.hr

Popularne kategorije

  • Vijesti
  • Najčitanije
  • Istra
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Crna kronika
  • Kontakt

FACEBOOK

5portal.hr
Copyright © 2020 All Rights Reserved. Created by ProBiz