• O portalu
  • Pravila korištenja
  • Opći uvjeti i GDPR
  • Partneri
  • Korisne informacije
  • Vrijeme
5portal.hr
  • Naslovnica
  • Najčitanije
  • Vijesti
  • Istra
  • Crna kronika
  • Sport
  • Kultura
  • Gradske ćakule
  • Kontakt
×

Dobrić:`Kako poboljšati život u naselju Drenje?`

Vijećnica u Općinskom vijeću Raše, Esma Dobrić (HSU) bila je veoma aktivna na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća, postavljanjem načelniku Općine, pitanja, a koja su od goruće važnosti za stanovnike naselja Drenje. Pitanja su obuhvatila problematiku tekuće vode iz gradskog vodovoda za preostalih dvadesetak domaćinstava koji još uvijek ovise o kišnici,  ili o osobnoj nabavci vode cisternom. Drugo pitanje su lokalne ceste?

„Lokalne ceste i pristupne ceste novosagrađenim zgradama u naselju Drenje, su u katastrofalnom stanju. Nadležnost nad njima je isključivo Općine Raša“, istaknula je Dobrić. „Te prometnice mještani održavaju sami, u skladu sa svojim mogućnostima, obavljaju košnju trave, nasipavaju kritična mjesta i slično. Ali, to što mještani sami poduzimaju, ne zadovoljava ni elementarne potrebe pristupnih cesta“, rekla je Dobrić i naglasila.  „Na ovaj dio naselja Drenje na koji ukazuju mještani, a ja prenosim njihovo mišljenje, zadnjih desetak godina nije stupio niti jedan aktualni općinski dužnosnik, da se osobno uvjeri u realno stanje stvari u ovom dijelu mjesta Drenje“.

I na kraju je vijećnica pitala „kada će se od strane Općine Raša, pristupiti  rekonstrukciji i uređenju  pristupnog puta novosagrađenom stambenim zgradama u naselju Drenje?“ te dodala, „ukoliko će uslijediti odgovor, da je prije bilo kakvih radova na terenu, potrebno izraditi projektnu dokumentaciju, naglašava da mještani mole“, a vijećnica Dobrić, tako prenosi Vijeću, „da se već u slijedećem rebalansu proračuna, predvide sredstva za te namjene, kako se ne bi uzaludno gubilo vrijeme“.

I na kraju je naglasila „da se nada(ju) da će  lokalna vlast posjetiti ovaj dio Drenja, kako bi se na licu mjesta uvjerili u stvarno stanje na terenu, o kojem je u svom vijećničkom pitanju javno izrekla, a sve u svrhu da se poduzmu odgovarajuće radnje, kako bi se poboljšalo život u ovom dijelu Općine Raša“.

 „Primam sve ove sugestije što ste ih kao vijećnica javno izrekli, i nadam  se da ćemo na obostrano zadovoljstvo žitelja u Drenju napraviti sve da im tamo olakšamo život. I napominjem da su Istarske ceste tamo radile sanaciju kolnika.“ Izjavio je, načelnik Općine Raša, Leo Knapić, temeljem pitanja koja mu je postavila Esma Dobrić  (HSU), na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća.

„Vidim da je u Drenju problem i voda, pa ćemo s Vodovodom Labin, krenuti u neku izradu elaborata, ako je ikako moguće. Moram sada točno vidjeti, puno podataka ste mi dali. I nadam se da ću evo, ako baš nešto treba možemo se čuti i vidjeti, da na osnovu toga što ste nam poslali, sve pogledamo, ustanovimo u kojoj je sve fazi. I da li oni, Vodovod Labin imaju u planu, nešto“, rekao je načelnik Knapić.

 Ne zaboravimo, „ da smo mi suvlasnici Vodovoda Labin, i da Vodovod u ime nas sprovodi  plan rada i širenje vodovodne mreže, na način koji je njima svojstven. I u vezi sa vašim pitanjem provjerit ćemo sve okolnosti i detalje“, odgovorio je Knapić, vijećnici  na njezina postavljena pitanja, na samoj sjednici.

Kako je problematika obimnija, pitanja, osim što su javno izrečena na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća, proslijeđena su i u pisanom obliku, u Općinu Raša.  Gdje će biti temeljito sagledana, kako bi vijećnica, odnosno mještani Drenja dobili iscrpne odgovore, o svemu što će se  na terenu morati poduzeti u nekom skorijem vremenu. (K.Š.P.)30.09.2024./08:40:38

  • Povodom 83 godišnjice povijesnog sastanka, položen vijenac na spomen obilježje Griža

    12.06.2025
  • Svečani prijem za 238 najuspješnijih učenika labinskih škola: Grad Labin slavi znanje, trud i izvrsnost (Galerija fotografija)

    12.06.2025
  • `Škola sreće` zauvijek u srcima rabačkih četvrtaša i njihovih roditelja

    12.06.2025
  • Robi Čalović: Demokrati i SDP općine Sveta Nedelja, potpisali su postizborni koalicijski sporazum

    12.06.2025
  • Veliki interes za tečaj talijanskog jezika za djecu u organizaciji Zajednice Talijana Labin

    12.06.2025
  • Učenice SŠ Mate Blažine predstavile istraživanje o problemu bacanja hrane u Puli

    12.06.2025
  • Rabac: U tijeku zamjena zaštitne ograde i farbanje ograda

    11.06.2025
  • Labin ovog petka pleše pod zvijezdama: stiže Wine & Music Night

    11.06.2025
  • Grad Labin ubrzano dobiva ljepše i bolje lice (galerija)

    11.06.2025
  • Srednja škola Mate Blažine Labin stekla status Europske plave škole

    11.06.2025
  • Održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Labina: Za predsjednicu izabrana Nena Ružić

    10.06.2025
  • Veliki intervju Tulio Demetlika - Uvijek na pravoj strani

    10.06.2025
  • Ispuštanje vode u more u Rapcu – pročelnik Mandić: `Riječ je o oborinskoj vodi`

    10.06.2025
  • 1. izmjena LAG natječaja za provedbu intervencije i povećanje produktivnosti i konkurentnosti te modernizacija poljoprivrednih gospodarstava

    10.06.2025
12345...11201121

Pratite nas

WhatsApp Slika 2025-06-10 u 08.44.18_b49d00ee
IMG_2902_1
6_6
ezgif.com-animated-gif-maker_19
15189632541

O PORTALU

  • Sjedište: Slobode 63, 52 221 Rabac
  • Ured: Rudarska 1, 52 220 Labin
  • OIB: 90625517782
  • +385 52 854 033
  • +385 52 854 033
  • +385 91 130 31 80
  • autor@5portal.hr

Popularne kategorije

  • Vijesti
  • Najčitanije
  • Istra
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Crna kronika
  • Kontakt

FACEBOOK

5portal.hr
Copyright © 2020 All Rights Reserved. Created by ProBiz