U Omišlju na otoku Krku održana je međunarodna atletska utrka duljine 10 kilometara. Među 120 trkača i trkačica nastupila je i labinjanka Monika Peršić članica TK Albona Extreme, koja je rezultatom od 54 minute zauzela 75. mjesto u ukupnom poretku.
Dan kasnije u nedjelju 29.04. u Medulinu je održana međunarodna atletska utrka “4.Medulin Riviera“ iste duljine a među 450 trkača i trkačica iz više susjednih zemalja nastupili su i ostali labinski trkači.
Lučano Sošić (TK Albona Extreme) se vremenom od 48 minuta plasirao na 89. mjesto u ukupnom poretku, dok je u svojoj kategoriji M 60-69 osvojio 4. mjesto. Vlado Franković (PD Skitaci) s vremenom od 54 minute plasirao se na 142. mjesto u ukupnom poretku, a u svojoj je kategoriji M 30-39 osvojio 33. mjesto. (pp)
Monika Peršić