U subotu je u Đakovu, u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i domaćeg kickboxing kluba „Blitz“ održan prvi turnus Prvenstva Hrvatske u pointfightingu za seniore i starije kadete te K1 za juniore i seniore.
Na natjecanju na kojem je sudjelovalo 52 kickboxing kluba sa 227 natjecatelja labinski su natjecatelji osvojili 6 medalja od kojih dva zlata i četiri bronce.
Na Prvenstvu Hrvatske u pointfightingu za seniore Marino Faraguna, u kategoriji do 84 kilograma obranio je naslov prvaka Hrvatske. Osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju i time postao prvak Hrvatske za 2020. godinu u pointfightingu do 84 kilograma. Imao je za protivnika lanjskog državnog prvaka do 79 kilograma, koji mu je 2017-te uzeo titulu prvaka. Zbog viroze i ozljede palca nije pripreme odradio kvalitetno, a nije u zadnje vrijeme nakon svjetskog prvenstva, ni nastupao na nekim kvalitetnim turnirima, pa se pribojavao nedostatka kondicije. Sve je to nadoknadio vrhunskom tehnikom i taktikom te borbu uspješno završio. Ovo je Marinu petnaesta titula prvaka Hrvatske, od kojih je 10 seniorskih.
Uporno ga prati, ali u natjecanju za titulu prvaka Hrvatske, njegov mlađi klupski kolega, Alan Tursunović koji je kod starijih kadeta u kategoriji do 69 kilograma pobijedio svoje protivnike, te osvojio zlatnu medalju i postao prvak Hrvatske za 2020. godinu. Alanu su olakšali posao protivnici koji su ga lani pobjeđivali. Jedan je ostao u kategoriji do 63 kilograma, a drugi prešao u kategoriju plus 69 kilograma.S osvojenim bodovima ujedno je i najuspješniji stariji kadet. Ovo je Alanu u kadetima deseta titula prvaka Hrvatske.
Broncom su se okitili Leonarda Ivasić kod seniorki do 70 kilograma, te Victoria Pekas u kategoriji do 46 kilograma kod starijih kadetkinja, Sandy Žunić kod starijih kadeta do 42 kilograma, te Lucas Hrvatin Jugovac koji je zbog bolesti odustao od daljnjeg natjecanja.
Slijedeći turnus u drugim disciplinama i uzrastu održat će se slijedećeg mjeseca u Zadru.