• O portalu
  • Pravila korištenja
  • Opći uvjeti i GDPR
  • Partneri
  • Korisne informacije
  • Vrijeme
5portal.hr
  • Naslovnica
  • Najčitanije
  • Vijesti
  • Istra
  • Crna kronika
  • Sport
  • Kultura
  • Gradske ćakule
  • Kontakt
×

Nove mjere za vozače kamiona, kada dovezu robu idu u karantenu dok ne krenu na novi put

Nacionalni stožer Civilne zaštite danas je na konferenciji za medije izvijestio kako će na snagu stupiti novi režim za vozače kamiona. 

Ministar Božinović je rekao kako razgovara s kolegama iz regije o prometu te kako se opskrba ne smije dovesti u pitanje. 

"Što se tiče mjera koje poduzimamo one su vrlo intenzivne kada govorimo o epidemiološkim mjerama, u kontaktu smo s kolegama iz drugih zemalja, razgovarao sam s ministrima unutarnjih poslova Slovenije, Srbije, BiH, a nakon konferencije ću razgovarati i s mađarskim kolegom, uspostavljamo stalnu koordinaciju kako bi promet roba išao koliko je moguće i sa što manje smetnji jer život mora ići dalje i opskrbu ne smijemo dovoditi u pitanje”, rekao je ministar.

Uvode se nove mjere za vozače kamiona

"Za to su potrebna jasna pravila, a to znači točan broj kamiona iz raznih zemalja. Svima je važno da je i sljedeća zemlja spremna prihvatiti vozače i kamione", rekao je.

"Kako bismo osigurali opskrbu za hrvatske potrebe za hrvatsko tržište, uvest ćemo poseban režim za vozače kamiona koji su iz Hrvatske i koji donose robu u zemlju. Oni će biti izolirani. Kad se iskrca roba iz kamiona, bit će smješteni u objekte koji mogu odgovarati uvjetima karantene, a također stožeri moraju pronaći i objekte koji imaju prostor da bi se kamioni tamo mogli parkirati do trenutka kada obavlja sljedeću vožnju, drugog načina nema", rekao je i dodao kako će veće prijevozničke tvrtke to osigurati u vlastitim objektima.

Pojasnili novi postupak

Kasnije su u priopćenju detaljnije pojasnili o čemu se radi.

"Od danas će na području svake županije biti uspostavljena karantena s parkirališnim prostorom za kamione, u kojima će biti smješteni domaći vozači teretnih vozila nakon istovara tereta. Vozači više neće morati biti u samoizolaciji kao dosad, već će prema potrebi iz karantene odlazili na put i nakon istovara robe ponovno se vraćati u karantenu", izvijestili su u priopćenju. (Index.hr)14.03.2020./20:03:00

  • Gradonačelnik ugostio dobitnike nagrade Simply the Best

    20.04.2026
  • Žensko poduzetništvo jača kroz suradnju, institucionalnu podršku i razvoj kulturno-kreativnog sektora

    20.04.2026
  • Povodom svečanog otvorenja Pical Resorta, Valamar Istri poklanja vrhunski koncertni program

    20.04.2026
  • Zbog kvara na vodovodnoj mreži bez vode dio Klapčići – Nedešćina

    20.04.2026
  • Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Labinu 22. travnja

    20.04.2026
  • Luzeri prvi put u Istri – i to ravno u Labin

    20.04.2026
  • Leona Runko među najboljima u Hrvatskoj – 4. mjesto na LIK-u 2026.

    19.04.2026
  • Stiže hladna fronta, oborine ponovno nejednolike, prijeti mraz

    19.04.2026
  • Promocija knjige `Mi, djeca Sarajeva – We, thr children of Sarajevo` u Gradskoj knjižnici

    18.04.2026
  • Kristijan Žgaljardić novi predsjednik Zavičajnog društva u Pićnu

    18.04.2026
  • U Pazinu svečano otvoren 5. međunarodni poljoprivredni sajam AgroTerra Istra

    17.04.2026
  • Više od 250 labinskih mališana ovaj tjedan su ‘hodili i zdravi bili’

    17.04.2026
  • Sutra jubilarna manifestacija ‘Hoditi i zdravi biti’ u Labinu

    17.04.2026
  • U ponedjeljak stiže novi kišni val

    17.04.2026
12345...626627

Pratite nas

Valresco_Banner-domicilno-600x400px_1
hari600x400
ezgif.com-animated-gif-maker_8
ezgif.com-animated-gif-maker (1)
17594989969

O PORTALU

  • Sjedište: Slobode 63, 52 221 Rabac
  • Ured: Rudarska 1, 52 220 Labin
  • OIB: 90625517782
  • +385 52 854 033
  • +385 52 854 033
  • +385 91 130 31 80
  • autor@5portal.hr

Popularne kategorije

  • Vijesti
  • Najčitanije
  • Istra
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Crna kronika
  • Kontakt

FACEBOOK

5portal.hr
Copyright © 2020 All Rights Reserved. Created by ProBiz