Utorak je obilježilo oblačno vrijeme uz povremenu kišu, ali obilnije količine bile su rezervirano za gorje i područje oko Učke.
Na ostatku područja količine kiše su vrlo ujednačene, no najmanje je palo u Umagu, Puli i Rtu Kamenjaku, tek 2-3 mm. U središnjoj Istri izmjerene količine kreću se uglavnom od 3 do 7 mm.
Bura je donijela kratkotrajno zahladnjenje, ali ono će biti kratkog vijeka. Već noćas ponovno je ojačalo jugo uz dotok osjetno toplijeg zraka.
Samim time idućih dana temperature bi se u središnjoj Istri mogle popeti i do 27 °C uz izraženu južinu. Pljuskovi će uglavnom biti rezervirani za krajnji sjever poluotoka i Gorski kotar.
Prave, ozbiljne kiše na cijelom području nema na vidiku do daljnjega. Temperature zraka osjetnije će porasti iznad prosjeka, čime će se suša na zapadu i jugu Istre samo dodatno intenzivirati. (IstraMet)13.05.2020./07:49:27