Rudar Adria Oil je u sklopu 17. kola 2. HRL Zapad svladao Mornar-Dramalj Crikvenicu rezultatom 38-34. Tom pobjedom kovari su preuzeli 2. mjesto na tablici s ukupno 22 boda, dok su gosti iz Crikvenice ostali na 20. Odlične vijesti stigle su iz Buja gdje je trećeplasirani Ogulin poražen rezultatom 29:24 te su time ostali na 19 bodova što je kovarima i matematički potvrdilo 2. mjesto kolo prije kraja sezone. Kovari tako rasterećeni odlaze u posljednjem kolu na gostovanje u Poreč.
Utakmica u Labinu krenula je vodstvom kovara, dok su gosti tek 3 puta u ranoj fazi uspjeli izjednačiti rezultat. Raspoloženi Ratkajec i Lazar predvodili su listu strijelaca, Ratkajec s 13 a Lazar s 8 pogodaka bili su nezaustavljivi za obranu Crikvenice. Odličnom igrom istakle su se i mlade nade Smolica sa 6, te Dundara i Derosi obojica s po 4 pogotka. Treba spomenuti i mladog Frankovića koji je na golu sakupio 11 obrana.
“Jako sam zadovoljan pristupom i ulaskom u utakmicu. Unatoč greškama, kojih je naravno bilo, mogu reći ako je cijela ekipa odigrala jednu zrelu utakmicu. Pogotovo ako uzmemo u obzir težinu koju je ta utakmica nosila.” izjavio je trener Banović te čestitao dečkima na osvojenom 2. mjestu. “Ako uzmemo u obzir što nam se sve dešavalo s igračkim kadrom kroz cijelu sezonu, mogu biti jako sretan kako su to dečki izgurali do kraja i 2. mjesto je definitivno veliki rezultat i velike čestitke na tome.”