U srijedu, 14. siječnja 2025. godine, u Mjesnom odboru Kature održana je kreativna radionica izrade karnevalskih maski na temu „Magična moć“, u organizaciji Udruge Liga protiv raka Labin. Radionicu je vodila akademska slikarica Nicole Načinović, a sudjelovale su članice udruge.
Predsjednica udruge, Sandra Brubnjak, pozvala je umjetnicu na suradnju, što je ujedno bila njihova prva zajednička aktivnost.
„Gospođa Sandra Brubnjak, predsjednica Udruge ‘Liga protiv raka’ Labin, pozvala me da odradim radionicu u Mjesnom odboru Kature. Ovo nam je bila prva suradnja te mi je drago na pozivu“, istaknula je Načinović.
Radionica je trajala od 17 do 18:30 sati, a s obzirom na nadolazeće karnevalsko razdoblje, sudionice su izrađivale maske inspirirane simbolikom moći, zaštite i transformacije.
„Bliži nam se vrijeme karnevala pa ove godine stvaramo maske na temu ‘Magična moć’. Maska kao simbol moći predstavlja prikrivanje, transformaciju, zaštitu i komunikaciju s višim silama. Moć se očituje kao zastrašivanje neprijatelja, povezivanje s precima i očuvanje identiteta. Ona je moćan i univerzalni simbol“, pojasnila je voditeljica radionice Načinović.
Kroz umjetnički proces sudionice su promišljale o osobnoj snazi i identitetu.
„Kako izgleda naša moć, kako je prikazujemo, na koji način štitimo naš identitet u ovom svijetu? – pitanja su koja smo otvorile kroz kreativni rad“, dodala je Načinović.
Radionica je održana volonterski, a umjetnica se posebno zahvalila organizatorima i sudionicama.
„Ovim putem zahvaljujem se Sandri i udruzi Ligi protiv raka te polaznicama radionice, članicama Lige. Za Ligu protiv raka sam radionicu odradila volonterski i pozivam i druge da prate aktivnosti udruge, uključe se sa svojim idejama i daju maksimalnu podršku, dodala je Načinović.“ (I.A.)15.01.2026./08:11:28