• O portalu
  • Pravila korištenja
  • Opći uvjeti i GDPR
  • Partneri
  • Korisne informacije
  • Vrijeme
5portal.hr
  • Naslovnica
  • Najčitanije
  • Vijesti
  • Istra
  • Crna kronika
  • Sport
  • Kultura
  • Gradske ćakule
  • Kontakt
×

U HGK – ŽK Pula održana edukacija – Sezona 2026. ne planira se u lipnju, već mjesecima unaprijed

HGK – Županijska komora Pula organizirala je danas edukaciju za pružatelje turističkih usluga Efikasni digitalni kanali prodaje za ture, izlete i iskustva. 

Naglasak edukacije stavljen je na pravovremeno planiranje, rekao je Denis Hrelja, viši stručni savjetnik u HGK – ŽK Pula, budući da se uspješna turistička sezona ne stvara u trenutku kada potražnja već postoji, već puno ranije.

Radionicu je vodio Miško Macolić Tomičić, stručnjak za digitalni marketing s dugogodišnjim iskustvom u turizmu, e-commerceu i razvoju učinkovitih digitalnih strategija.

„Sezona 2026. u turizmu ne priprema se u lipnju, nego sada, mjesecima unaprijed, kada se postavljaju prodajni kanali, cijene i dostupnost. Oni koji reagiraju tek u špici sezone uglavnom gase požare, dok oni koji planiraju na vrijeme imaju stabilniju i profitabilniju godinu. Ovom edukacijom sudionici će dobiti konkretne primjere kako već danas pripremiti prodaju i marketing za nadolazeću sezonu“ zaključio je Macolić Tomičić.

Sudionici su učili kroz praktične primjere na stvarnim situacijama i izazovima kako učinkovito koristiti digitalne prodajne kanale, uskladiti vlastite i partnerske kanale prodaje te povezati marketing, prodaju i operativu u jednu funkcionalnu cjelinu.

Društvene mreže mogu se koristiti kao prodajni i akvizicijski kanal, a pristup oglašavanju može biti usmjeren na konkretne rezultate, ne isključivo na vidljivost, rečeno je na radionici. Uz pregled najučinkovitijih prodajnih kanala u turizmu, bilo je riječi o odnosu direktne prodaje i platformi, odnosno, marketplace modela te ulozi web stranice i booking sustava u cjelokupnom prodajnom procesu.

Sudionica edukacije Gorana Brajković iz porečke tvrtke Kompas istaknula je važnost prilagodbe suvremenim navikama gostiju. „Danas gosti sve više pretražuju i rezerviraju online, stoga je važno pratiti trendove i prilagoditi prodaju novim rješenjima. Prebacivanjem prodaje na online kanale, kako partnera tako i vlastite direktne, postaje ključni dio strategije jer njihov udio u ukupnoj prodaji stalno raste. Zato s marketinškim i prodajnim aktivnostima za sezonu započinjemo već u zimskim mjesecima, kako bi sve teklo glatko kada počne sezona“ istaknula je Brajković.

Edukacija je organizirana kako bi se sudionicima omogućio jasan, konkretan i primjenjiv okvir za donošenje poslovnih odluka u digitalnom okruženju, bez teorijskih pristupa, već kroz primjere i upute koje se mogu odmah primijeniti u praksi. U tom smjeru, organizirat će se i naredne edukacije najavila je poslovna tajnica HGK – ŽK Pula Ticiana Trošt Kožljan. (5p)29.01.2026./14:34:30

  • Uskoro upis u Dječji vrtić „Lišnjak“, vijećnici usvojili odluku o prednosti pri upisu

    02.05.2026
  • Otvoren natječaj: traže se radnici za odvoz otpada na Labinštini

    02.05.2026
  • LABIN - Konvencija gradskog SDP-a, pokazala da stranka ide velikim koracima naprijed

    01.05.2026
  • Čestitka gradonačelnika Grada Labina povodom Međunarodnog praznika rada

    01.05.2026
  • U Labinu u tijeku obilježavanje Europskog tjedna mladih

    01.05.2026
  • Mobilna reciklažna dvorišta na području Općine Sveta Nedelja (04. – 21. svibnja 2026.)

    01.05.2026
  • Prvo tromjesečje 2026. u Valamaru obilježio završetak velikih investicija

    30.04.2026
  • Članovi Savjeta mladih održali radionicu izrade letećih zmajeva za učenike produženog boravka

    30.04.2026
  • Regulacija prometa na Rabačkoj šetnici s petkom, 01. svibnja

    30.04.2026
  • Likovne radionice za treću životnu dob – prijave u tijeku

    30.04.2026
  • Vikend obavijest Jedinstva

    30.04.2026
  • `Medvjedići` u zajedničkom druženju sa nonićima i radionici sadnje biljaka i cvijeća

    29.04.2026
  • Obavijest o telefonskom broju Cvjetnog studija La Fior

    29.04.2026
  • Valamar podržao projekt `Montessori edukacija i Play Attention` Talijanske osnovne škole u Bujama

    29.04.2026
12345...630631

Pratite nas

6_5
ezgif.com-animated-gif-maker_11
hari600x400
ezgif.com-animated-gif-maker (1)
17594989969

O PORTALU

  • Sjedište: Slobode 63, 52 221 Rabac
  • Ured: Rudarska 1, 52 220 Labin
  • OIB: 90625517782
  • +385 52 854 033
  • +385 52 854 033
  • +385 91 130 31 80
  • autor@5portal.hr

Popularne kategorije

  • Vijesti
  • Najčitanije
  • Istra
  • Vijesti
  • Sport
  • Kultura
  • Crna kronika
  • Kontakt

FACEBOOK

5portal.hr
Copyright © 2020 All Rights Reserved. Created by ProBiz