Ovaj tjedan, u srijedu 20. svibnja, započeli su radovi u Ulici Matije Vlačića (LC50154). Cilj projektiranog prometnog rješenja je povećanje sigurnosti svih sudionika u prometu, posebno pješaka, kao i usporavanje brzine prometa na predmetnoj dionici.
Ovim zahvatom želi se unaprijediti i urediti prometna infrastruktura. Analizom opravdanosti i predloženim rješenjem za povećanje sigurnosti predviđena je izvedba umjetnih izbočina odnosno uzdignutih ploha radi prisilnog smanjivanja brzine vozila.
Radovi obuhvaćaju obilježavanje pješačkih prijelaza crvenom podlogom radi bolje uočljivosti. Uz obilježavanje prijelaza postavit će se i dodatna prometna signalizacija. Novi pješački prijelazi bit će uzdignuti kako bi se dodatno usporio promet.
Postojeći nogostupi uz predmetne plohe sanirat će se te će se izvesti rampe za osobe s invaliditetom na pozicijama pješačkih prijelaza. Dio nogostupa bit će novoizgrađen.
Na lokacija 1 izvodi se uzdignuti pješački prijelaz i nogostup u dužini od približno 20 m. Na lokaciji 2 izvodi se uzdignuti pješački prijelaz i nogostup u dužini od približno 90 m, dok se na lokaciji 3 izvodi se uzdignuti pješački prijelaz (u blizini DV Pjerina Verbanac PO Labin donji).
Uz prethodno navedene radove, u suradnji sa Županijskom upravom za ceste Istarske županije, izvršit će se i sanacija kolnika na određenim dijelovima predmetne dionice.
Iz Grada Labina zahvaljuju sugrađanima na razumijevanju te poštivanju privremene prometne signalizacije i uputa djelatnika koji će regulirati promet tijekom izvođenja radova. (5p)22.05.2026./15:51:06