Dana 17. lipnja 2026. godine Judo klub Meto organizirao je svečanu promociju i podjelu diploma članovima kluba koji su uspješno položili za viši KYU pojas. Svečanost je održana u dvorani SC Franko Mileta u Labinu, a okupila je veliki broj djece, roditelja, trenera i prijatelja kluba.
Promociju je otvorio predsjednik Sportske zajednice Grada Labina, Patrik Franković, koji je u ime Grada Labina pozdravio sve prisutne. U svom obraćanju uputio je riječi podrške i čestitke djeci na uloženom trudu, radu i postignutom uspjehu, kao i njihovim roditeljima koji ih svakodnevno podržavaju na sportskom putu.
Nakon uvodnog govora, program je vodio trener Denis Alićajić, koji je zajedno s ostalim trenerima sudjelovao u podjeli diploma i promociji novih pojaseva.
Poseban trenutak svečanosti bilo je priznanje glavnom treneru Morenu Frankoviću, koji je za svojih 48 godina predanog rada u judu nagrađen umjetničkom slikom poznate labinske umjetnice Narcisa Adalgisa Škopac. Ova vrijedna gesta bila je znak zahvalnosti za njegov dugogodišnji doprinos razvoju juda i sporta u Labinu.
Sve promovirane članove redom su pozdravljali i čestitali im treneri Moreno Franković, Muhamed Alićajić, Denis Alićajić, Nikol Boneta, Esmir Sadiković, Paola Širol i Dino Alićajić.
Ukupno je promoviran 201 član kluba, a po pojasevima rezultati su bili sljedeći:
Ovi rezultati potvrđuju kvalitetan i predan rad sportaša i trenerskog kadra Judo kluba Meto, koji iz godine u godinu bilježi velik broj uspješno promoviranih judaša.
Posebnu zahvalnost Judo klub Meto upućuje svojim dugogodišnjim prijateljima iz slastičarnice Pingo Rabac, koji već tradicionalno svojim doprinosom uveličavaju promociju kluba. Kao i svake godine, nakon svečanosti razveselili su najmlađe članove te ih počastili sladoledom, što je dodatno uljepšalo ovaj poseban dan i izmamilo brojne osmijehe na dječjim licima. Ova lijepa gesta potvrđuje prijateljstvo i podršku koju Slastičarnica Pingo Rabac godinama pruža radu Judo kluba Meto, na čemu im od srca zahvaljujemo.
Na kraju svečanosti upućene su čestitke svim članovima koji su uspješno položili za viši pojas, uz želju da i dalje nastave marljivo trenirati i ostvarivati nove sportske uspjehe.
Klub će biti na zasluženoj ljetnoj pauzi do 15. kolovoza, nakon čega nastavlja s redovnim treninzima i aktivnostima.
Treneri Judo kluba Meto zahvaljuju se svim roditeljima, sponzorima i prijateljima kluba na podršci, povjerenju i doprinosu radu kluba, bez kojih ovakvi rezultati ne bi bili mogući.
Čestitamo svim članovima na uspješno položenim pojasevima te im želimo puno uspjeha u daljnjem sportskom i životnom putu! (5p)23.06.2026./11:44:05