U subotu, 20. travnja u Gradskoj knjižnici Labin ugostili su višestruko nagrađivanu spisateljicu i pjesnikinju Olju Savičević Ivančević koja im je ovom prigodom predstavila svoj posljednji roman „Ljeta s Marijom“.
U moćnome romanu „Ljeta s Marijom“ sve supruge, majke, djevojke, kćeri, bake, unuke, sve žene predaka i sadašnjosti postaju ne samo Marije jedne konkretne obitelji već i obitelji općenito.
Olja Savičević Ivančević ispisala je suptilnu posvetu i snažan krik žena, sustavno prešućivanih i zanemarivanih, koje su bolji dio naših porodica i života.
Ugodnih i ispunjenih sat vremena proletjelo je začas, uz vješto moderiranje Morin Kudić.
Olja Savičević Ivančević rođena je u Splitu. Nagrađivana je autorica niza pjesničkih zbirki, romana, drama i knjiga za djecu. Knjige su joj prevedene na dvanaest svjetskih jezika, objavljene u Europi i u SAD-u. Uvrštena je u mnoge domaće i međunarodne antologije poezije i proze.
Za rukopis „Nasmijati psa“ nagrađena je Prozakom, dobitnica je prve nagrade Ranko Marinković „Večernjeg lista“ za kratku priču te nagrade Kiklop za zbirku poezije „Kućna pravila“. Prvi roman „Adio kauboju“ objavljen 2010. godine nagrađen je nagradom T-portala za najbolji roman u Hrvatskoj 2011. godine. Godine 2016. objavljuje roman „Pjevač u noći“ koji je dobio je nagradu Libar za vajk Pulskog sajma knjige kao i English Pen Award.
Posljednjih godina intenzivno piše za djecu.(Gradska knjižnica Labin)23.04.2024./18:01:22